Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek   7:30 - 15:30
   
SZKOLENIE DLA KADRY POMOCY SPOŁECZNEJ Drukuj
wtorek, 28 marca 2017 10:28

Dnia 21 marca 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kolnie, odbyło się szkolenie pt. „Promowanie nawyków żywieniowych wśród rodzin korzystających z pomocy społecznej” zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie. Osobami prowadzącymi były pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie: Pani Maria Kmieć i Pani Alicja Rainko.

 

Spotkanie rozpoczął dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie Pan Krzysztof Sobiewski. Powitał przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in.: pracownicy ośrodków pomocy społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie.

Zamierzonym efektem szkolenia miało być zwiększenie wiedzy na temat nawyków żywieniowych. Otóż zdrowe, czyli racjonalne odżywianie polega na systematycznym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w ilościach i proporcjach odpowiadających jego potrzebom. Do składników tych należą białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy oraz makro- i mikroelementy. Zarówno nadmiar jak i niedobór danego składnika może niekorzystnie oddziaływać na Nasze zdrowie. Druga cześć spotkania dotyczyła omówienia Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz przedstawienia przykładowych jadłospisów zdrowego żywienia.

 

 

Szukaj

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą
Flora, Jan, Racibor, Sabina
Do końca roku zostało 125 dni.
Zodiak: Panna
Ulti Clocks content

Dziś w przeszłości

29 August 1958 r. A.D.:
Decyzją Sądu Najwyższego zabroniono w USA segregacji rasowej w szkołach.

Mapa Ostrzeżeń Mapa ostrzeżeń dla Polski